Homer on Facebook     Homer on Pinterest     Homer on Twitter
English
Hakkımızda

Homer Kitabevi ve Yayıncılık Ltd. Şti. 16 Eylül 1995 yılında kurulmuştur. Homer Kitabevi Galatasaray’daki Yeni Çarşı Caddesinde açıldığı ilk yılında az sayıda İngilizce kitap ve genelde Türkçe özellikle de Arkeoloji ve Tarih konusunda uzmanlaşmış kitaplarla okuyucularıyla buluşmuştur. Açılış amacı Arkeoloji, Tarih, Bizans Tarihi ve Türkiye üzerine yurtiçinde ve yurtdışında yayınlanmış kitapları okuyucularına ulaştırmaktır. Açılıştan kısa bir süre sonra İngiltere’den, bir müddet sonra da Amerika’dan ithalatına başlanılan yabancı yayınlar Türkiye’de ilk defa orijinal kapak fiyatlarına satışa sunulmuştur. Zaman içerisinde koleksiyon genişletilmiş, ilgi alanları arasına Fotoğraf ve Felsefe kitapları da girerek bu alanlarda da iddialı seçkiler oluşturulmuştur. Ayrıca daima önem verdiğimiz çocuk kitapları seçkimizi geliştirmeye de devam etmekteyiz.

1998 yılında “Sikkelerin Işığında Eskiçağ Tarihi” isimli kitabımızla arkeoloji yayıncılığına da başlamış olduk. 1998 den günümüze 150 nin üstünde yayın yaptık.Arkeoloji alanında başlayan yayın hayatımıza Fotoğraf, Dağcılık ve Sosyal Bilimlerde de devam ettik. Önem verdiğimiz diğer projemiz ise “Homer Antik Kentler Serisi” dir.

Değerli öğretim üyelerimizin hazırladıkları, Social Science Citation Index e de girmiş NPT dergisini de 2004 yılından beri 31. sayısından itibaren yayınlamaktayız.

2000 yılında ilk Üniversite Kitabevimizi Sabancı Üniversitesinde açtık. 2003 yılında Bilgi Üniversitesinin Dolapdere ve Kuştepe kampüslerindeki kitabevlerimizi, 2009 yılında da SantralIstanbul kampüsündeki kitabevimizi açtık. 2010 yılında Dolapdere ve Kuştepe Kampüslerindeki kitabevlerimizi tamamen yeniledik.

2007 yılında Işık Üniversitesi Şile Kampüsünde, 2008 yılında Özyeğin Üniversitesinde ve 2010 yılında da İstanbul Şehir Üniversitesindeki açılan kitabevlerimiz ile şu an toplamda 8 kitabevimiz bulunmaktadır.

Üniversite Kitabevlerimizde akademik ders kitaplarının yanı sıra kırtasiye ve üniversite yaşamına hitaben diğer ürünler de yer almaktadır.

HomerKids ise 2009 yılında gelişip genişleyerek özel bir noktaya gelmiştir. Özellikle Ergenlik öncesi çocuklarımızın okuma alışkanlıklarını geliştirebilecekleri, kendilerine yeni ufuklar açabilecekleri özel seçkileri onlara sunmak amacıyla dikkatli seçimler yapmaktayız. Bu konuda birçok okul ile birlikte çalışmalarımız sürmektedir.


MasterCard  Secured by RapidSSL